29. Konferencja European Childhood Obesity Group

7th June 2019
13th European Nutrition Conference
11th September 2019
W dniach 13-16 listopada 2019 w Katowicach odbędzie się konferencja dotycząca otyłości dziecięcej. Organizatorem merytorycznym jest European Childhood Obesity Group (ECOG). Tematy omawiane na konferencji będą koncentrować się wokół najnowszych zagadnień związanych z otyłością dziecięcą, ze szczególnym zwróceniem uwagi na możliwości wczesnej prewencji, wypracowania modelu opieki, który mógłby poprawić skuteczność leczenia tej choroby i powikłań z nią związanych.
Organizatorzy proponują udział w różnych formach szkolenia, tj. wykładach plenarnych, warsztatach, grupach roboczych, dyskusjach eksperckich, prezentacjach ciekawych przypadków klinicznych. Konferencja będzie trwała 4 dni. Językiem wykładowym podczas pierwszych 3 dni będzie język angielski (z tłumaczeniem symultanicznym na j. polski); czwartego dnia konferencji odbywać się będą praktyczne warsztaty kliniczne prowadzone w języku polskim. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.ecog2019.pl Program konferencji w załączeniu.